TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KALICI MAKYAJ MİKROPİGMENTASYON MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ…

Image Alt

Hakkımızda

Hakkımızda

1975’te Almanya/Dusseldorf’ta Dünya ya gelmiştir.1991 Yılında Kalıcı Makyaj & Medical Micropigmentation sanatı ile sektörde ilk başlangıcını yaparak o yıllarda mesleği yapan ilk yapan sayılı isimlerden dir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte 2000 li yıllarda profesyonel olarak sıradışı işlemler ile yara, yanık, kesik, vitiligo, meme başı pigmentasyonu gibi günümüz koşullarında bile tıbbi olarak çözümü pek mümkün olmayan rahatsızlıkların kamuflajı Türkiye ve Dünya’da mesleki anlamda ilklerden olmayı başarmıştır.  Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon sanatının anavatanı olan Amerika,İngiltere,İtalya,Macaristan,Almanya, Hollanda, Hong Kong, Kore ve Arap Ülkelerine bizzat kendisi giderek eğitimi  ARGE ,binlerce uygulama yapmıştır .Yasal gereklilik olan İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Kalıcı Makyaj Odasının aktif bir üyesidir. Kalıcı Makyaj ve Mikropigmentasyon Sanatının Türkiye’de duyulmasına önemli ölçüde gerek sosyal medya gerek Tv programları aracılığı ile katkı sağlamıştır. Sayısız yüzlerce düzenlemiş olduğu bireysel seminerlerde bilgi ve tecrübesini aktarmış zaman içerisinde geliştirmiş olduğu teknikleri (MicroPoint, MicroShading, Saç Simülasyonu, TrikoPigmentasyon) gibi mesleki olarak ihtiyaç olan tekniklerin duyulmasına ve sektöre kazandırılmasına vesile olmuştur.Hali hazırda bir çok eğitim kurumunda yazmış olduğu makaleler eğitim donesi olarak kullanılmaktadır .
Estetiğin Temelini Oluşturan 1.618 Altın Oran Kavramının gündem haline gelmesini sağlamış ve bununla birlikte Altın Oran Pergelini yapmış T.P.E (Türkiye Patent Enstitüsü) tarafından patentlenmiştir.
Hali hazırda kalıcı kaş yapımında son nokta olan Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasının yine Türkiye’de ilk olarak uygulamış duyulmasına ve bilinmesine önemli ölçüde katkı sağlamıştır. Binlerce uygulama ve yüzlerce kişiye Microblading ile ilgili eğitim seminerleri vermiştir. Türkiye İstanbul Esnaf Odalar Birliği’nin ve IGDESO Güzellik Uzmanları Kalıcı Makyaj Odasının düzenlemiş olduğu ” İşletmeler Üstü Kalıcı Makyaj ve Pigmentasyon ” eğitimine bizzat eğitmen olarak davet edilmiş Trikopigmentasyon (Saç Simülasyonu) eğitimini vermiştir.
İstanbul Gelişim Üniversitesine Özel Eğitmen olarak davet edilmiş Pigmentlerle ilgili eğitim vermiştir.
Uluslararası 1. Akdeniz P.M.U kongresinde özel davetli olarak yer almış ve Tüm Dünya’dan gelen uluslararası eğitmenlere Türkiye’nin Dünya’ya açılan markası EstBrows ile tanıştırmıştır.
Türkiye’de P.M.U Mikropigmentasyon &Kalıcı Makyaj &Microblading pigment laboratuvarını kurarak yüksek sterilizasyonda Dünya’nın en kaliteli pigmentleri üretim tesisinin CEO su dur. Üretilen pigmentler Dünya’nın bir çok ülkesine ihraç edilmektedir. Kullanmış olduğumuz pigmentler üniversite ARGE araştırma merkez laboratuvarlarında dermatolojik olarak test edilmiş, ağır metal testlerinden geçmiş, mikrobiyal testleri yapılmış, alerjen testlerinden geçmiş ve daha bir çok testlerden geçerek insan sağlığı için uygunluğu raporlanmıştır.Üretilen pigmentler dünyada bir ilk olarak Üniversite Laboratuvarında testlerden geçmiş tek marka Estbrows dur .
Hali Hazırda Bakırköy merkezimizde MikroPigmentasyon, Kalıcı Makyaj, TrikoPigmentasyon (Saç Simülasyonu), MicroBlading, Medikal Pigmentasyon işlemlerini yapmakta ve bireysel eğitim  seminerleri devam etmektedir.
”HER DAİM EK İŞ DEĞİL TEK İŞ PRENSİBİ İLE ”
Saygılarımızla…
EstBrows International
Mikropigmentasyon & Trikopigmentasyon
MASTER TRAINER
Pmu.Uzm. Mehmet Fatih Bozkurt