TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KALICI MAKYAJ MİKROPİGMENTASYON MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ…

Image Alt

ESTBROWS Microblading Nedir?

ESTBROWS Microblading Nedir?

ESTBROWS Microblading Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon Sanatında Dünyada kaş yapımında son nokta olağanüstü doğallıkta, manuel  bir tekniktir.  Klasik Kalıcı Makyaj Kıl Cihazla yapılan Kıl Tekniği ile kıyaslandığında görünüm olarak üstün performansı ve doğallığı ile öne çıkar. Mineral pigmentlerin epidermal seviyede yapılması epidermise yerleştirilmesi işlemin doğallığını ön plana çıkartmaktadır. ESTBROWS Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasında kullanılan malzemeler klasik kalıcı makyaj mikropigmentasyon işlemlerinde kullanılan malzemelerden oldukça farklıdır örneğin; ESTBROWS Microblading işleminde kullanılan mineral pigmentler yoğun ve kalın pigmentlerdir. ESTBROWS Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi cihaz ile değil el ile manuel olarak uygulanır ESTBROWS Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasında kullanılan iğneler klasik Kalıcı Makyaj mikropigmentasyon işleminde kullanılan iğnelerden 2-3 kat daha ince 0,16mm – 0,18mm nano iğnelerdir. Dolayısı ile ESTBROWS Microblading işlemi doğru uygulandığı sürece kaşlarda ayırt edilemeyecek kadar doğal naturel sonuçlar verir. ESTBROWS Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işleminde esas kullanılan mineral pigmentler asıl kaş renginize uyması ve cilt rengi ile uyum sağlaması üzerine özel olarak formüle edilmiştir. Klasik Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon pigmentleri ile ESTBROWS Microblading işlemi yapmak mümkün değildir.

ESTBROWS Microblading işlemi doğallıktan yana olan naturel görüntüyü seven seçkin kişiler için uygun bir yöntemdir.

ESTBROWS Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi ilk yapıldığı an itibari ile profesyonel yapılmış bir uygulamada ve doğru malzeme ile çalışılmış bir uygulamada nerede ise gerçek kıllardan ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi görünüm sağlar.

ESTBROWS Microblading kaş işlemi profesyonel yapılmış bir uygulama için ve cilt yapısına bağlı olarak kalıcılık süresi 1 ila 1,5 yıl arasıdır. Bu süre sonuna kadar ciltten renk değiştirmek yerine yavaş yavaş solarak bu sürenin sonunda tamamen ciltten temizlenmiş olur. Yılda 1 kez yenilenmesi tavsiye edilir.

ESTBROWS Microblading işlemi için uygulayıcı kişiyi seçerken kişinin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kalıcı Makyaj belgesi ve Hijyen Belgesi olup olmadığı sorgulanmalıdır.

ESTBROWS Microblading işlemi kalıcı makyaj Mikropigmentasyon mesleğinin bir tekniğidir. Yapılan işlem manuel olarak Mikropigmentasyon işlemidir. Milli Eğitim Bakanlığı kalıcı makyaj sertifikasının yanında ESTBROWS Microblading eğitimi aldığını gösteren sertifikanın da olması işlemin doğru yapılabilirliği anlamında önem taşır yalnızca ESTBROWS Microblading uzmanlığı yalnızca kaş uzmanlığı sertifikası diye bir şey söz konusu bile değildir.

ESTBROWS Microblading uygulamasında yasal olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kalıcı Makyaj sertifikası olan kişiler ve öncesinde yapmış olduğu çalışmaları sizlere sunabilecek kişilerin tercih edilmesi ruhsatlı işletmeler olması İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları Odası ve Kalıcı Makyaj Odası’na bağlı olan işletmeler tercih edilmedir. Olası bir riski ortadan kaldırmış olursunuz.

Hüsrana uğramadan önce yapılan çalışmaları dikkatli bir şekilde inceleyiniz, belgelerini sorgulayınız ve çalışmaların o kişiye ait olduğundan emin olunuz.

Saygılarımızla…

EstBrows International

Mikropigmentasyon & Trikopigmentasyon Uzm. Mehmet Fatih Bozkurt