TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KALICI MAKYAJ MİKROPİGMENTASYON MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ…

Image Alt

S.S.S.

MİCROBLADİNG 3D KIL TEKNİĞİ KAŞ UYGULAMASI HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLENLER SORULAR VE CEVAPLARI 

Soru:Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Nedir?

Cevap:Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi Mikropigmentasyon sanatının dünyadaki Kalıcı Makyaj Kaş yapımındaki son nokta olan %100 Doğal Görünümlü tekniğidir.

Soru:Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cevap:Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi öncesinde Altın Oran 1.618 Kaş ölçeklemesi ile yüzün morfolojisine göre her kişiye özel yüz yapısına ve yüzün şekline gidebilecek ve aynı zamanda kişinin mevcuttaki kaş kılları hesaba katılarak bir model tasarımı yapılır, kişinin onayına sunulur ve kişinin onayından sonra microblading işlemi yapılır.

Soru : Microblading 3D  Kıl Tekniği İle Yapılan Kaşların Normal Olarak Yapılan Kaş Kontüründen Farkı Nedir ?

Cevap : Bu sorunun cevabı oldukça açık ve nettir.Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş  Uygulaması  ile yapılan kaşlar daha doğal ve naturel olurlar.Neredeyse yapılan işlemi kaşları yaptırdığınızı bilmeyenler anlayamazlar.Oldukça doğaldır.Microblading  Kalıcı Makyaj Sektöründe bir devrim  ve yaptıranlara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Normal Kaş Kontürü İse; cildin tamamı boyandığı için  doğal görüntüde olmaz.İstenilen sonuç net değildir.Kalıcı Kaş Makyajı Ugulamasında Kıl Tekniği uygulamaya başlandığından bu yana neredeyse KONTÜR dediğimiz cildin tamamen boyanması tarihe karışmıştır.Malesef ki Microblading kıl tekniği adı altında Dövme şeklinde uygulamalar yapılmaktadır .Araştımacı olunmalıdır .

Soru:Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş ile Mikropigmentasyon Arasındaki Fark Nedir?

Cevap: Mikropigmentasyon &Kalıcı Makyaj sanatının tekniğidir. Yapılan işlem genel olarak Mikropigmentasyon olarak ifade edilir.

Soru: Her kaşa Microblading 3D Kıl Tekniği uygulanırmı,uygunmudur ?

cevap: Neredeyse her kaşa Microblading tekniği uygulanabilir.Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması  eski yöntem kaş kontürü (Doldurma Tekniği ) göre çok ciddi tecrübe ve el becerisi gerektirir.Uygulama öncesi muakkak işi yapacak kişinin tecrübesi araştırılmalı çalışmaları görülmelidir.Sosyal medyanın aktif olması başkalarının çalışmalarını çalarak size sunmalarıda mümkün .Dolayısıyla yaptığı çalışmaları kişinin yaptığından emin olun .

 Soru 1: Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması ağrılı bir işlemmidir ?

Cevap: Microblading Uygulamasında Profesyonel bir elde çok ciddi bir acı ağrı söz konusu değildir.Ağrı acı kişinin ağrı eşiği düşük olmasından kaynaklanır.Esas olan uygulamanın uzman birisi tarafından yapılmasıdır.Uygulama yaptıranlar Acıyı hafif bir batma hissi olarak tarif ederler.Bazı kişiler neredeyse hiç acı hissetmezler.Uygulama yapan kişinin tecrübesi ile doğru orantılı bir durumdur.

Soru 2: Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması  yaptırmak için hiç kaş olmaması mı gerekir ?

Cevap : Kalıcı kaş makyajını yaptırmak için hiç kaşınızın olmaması önemli değildir.Önemli olan ne istediğiniz ve ne amaçla yaptırmak istemenizdir.Kalıcı kaş makyajı genelde düzgün olmayan ,seyrek olan kaşlara yada daha önceden yapılmış kaş makyajı var ise rengini tazelemek düzeltmek için yapılır.

Soru 3: Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması  her model uygulanabilirmi ?

Cevap: Microblading 3D KıL Tekniği Kaş Uygulaması öncesi Altın Oran İle yüzünüz ölçeklenir ve uygun model belirlenir .Onayınız Alınır.İşlem sonrası sürprizle karşılaşmazsınız .Her yüz farlıdır.Genelde ünlü isimlerin kaşları istenilir.Ancak yüz hatlarınız bunun için uygun olmaya bilir.

Soru 4: Microblading yapıldıktan ne kadar süre sonra normale döner ?

Cevap :Microblading Uygulaması 7 gün içinde normale döner.İşlem sonrası kabuk ve ödem olmaz.

Soru 5: Kalıcı Makyaj uygulamasını kimler yapabilir ?

Cevap: Mikropigmentasyon&Kalıcı Makyaj&Microblading&Saç Simülasyonu Uygulamaları M.E.B onaylı Kalıcı Makyaj belgeleri olan  yapabilirler.Muhakakki işlem öncesi sorgulanması gereklidir.

Soru 6: Rutin (Regl-Mens) döneminde kalıcı makyaj yaptırılırmı ?

SORU : Kemoterapi görüyorum işlem yapılabilir mi ?U

UZM.MFB: Kemoterapi gören bir hastaya tedavi gördüğü süreç içerisinde herhangi bir müdahalede bulunulmaz .Kemoterapi tedavisi bittikten en az 6 ay sonra Onkoloji doktorunda onay almanız gerekir .Aksi halde işlem yapılmaz .Uygun değildir .