TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KALICI MAKYAJ MİKROPİGMENTASYON MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ…

Image Alt

SAÇ SİMULASYONU

SAÇ SİMÜLASYONU | TRİKOPİGMENTASYON 3D SAÇ EFEKTİ
SAÇ SİMÜLASYONU | TRİKOPİGMENTASYON NEDİR ?

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması Mikropigmentasyon sanatının alt kategorisi olan Medikal Pigmentasyon sınıfı içerisinde yer alır .

Kişinin saç kökleri yeni çıkıyormuş gibi görüntü sağlayan işleme özel daha tutucu ve cildin telore edebileceği %100 Mineral Doğal pigmentlerle bir alet (implanter)yardımı ile folikül görüntüsü oluşturmayı sağlayan Mikropigmentasyon sanatının manipülatif bir tekniğidir.

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti işleminden sonraki beklenen görünüm traşlı bir görünümüdür.İşlem nokta nokta esasına dayalı değil traş olduktan sonra nasıl görünüyorsa saç yada sakal dipleri aynen o şekilde flu görünür.

Kahverengi tonları seçilerek birkaç tonlu uygulama yapılabilir. Görünüm 3D boyutlu Saç Efektidir. Neredeyse gerçek saç köklerinden ayırt edilemez.

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması tüm dünyada profesyonel Mikropigmentasyon cihazı ve tıbbi Medikal(tıbbi) çelikten üretilmiş mikro steril iğneler ile yapılmaktadır.

İyileşme süresi genel olarak kişinin cilt yapısına göre farklılık göstermekle birlikte 5-7 gün arasın gibi kısa bir sürede normale döner.

Kişide işlem yapılan bölgede ilk gün itibarı ile hafif kızarıklık oluşabilir,bu durum oldukça normal kabul edilir .Kızarıklık bazen birkaç saat içinde bazende kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak 1-2 gün sürebilir.

Endişe edilecek bir durum değildir .İşlem için 1 tam gün ayırılmalıdır. Ertesi gün günlük hayatınıza engel bir durum yoktur. İşinize rahatlıkla dönebilirsiniz.İşlem sonrası acı ağrı şişlik vs oluşmaz.

Başarılı bir Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti işlemi uygulanacak alan büyüklüğüne göre ortalama 3 ila 8 saat arası sürmektedir. İşlem ağrısızdır.

Deneyimlerimiz sonucunda göstermiştir ki ;doğal görüntü işlem kalitesi açısından tek tek yapılarak daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kullanılan pigmentler %100 Mineral Doğal dermatolojik olarak test edilmiş ağır metal içermeyen bakanlık bildirimleri yapılmış pigmentler ile yapılmaktadır.

Mineral pigmentlerin profesyonel bir uygulamada kalıcılık süresi cilt yapısı ve metabolizma hızına göre farklılık göstermekle birlikte 2 ila 7 yıl arasında kalıcılık sağlar.

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti İşlemi 1 seansta genel olarak biter ihtiyaç halinde 6 hafta sonra 2.bir seans uygulanabilir. Kalıcılık süresi bitimine kadar yavaş yavaş açılarak ciltten tamamen kaybolur. Rapel seanslar ilerleyen zamanlarda kişilerin tercihi ile yapılabilir.

 

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti işleminde kullanılan bütün ekipmanlar kişiye özel steril paketten açılarak kullanılmalıdır. Kullanılan pigmentlerde steril olmalıdır. Hijyenik koşullarda yapılması esastır.

Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti kimler için uygundur ?

1. Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile tamamen saçsız bir başı saçlı bir görüntüye kavuşturulabilir.

2. Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Fut tekniği ile saç ekimi yaptırmış kişilere verici bölge olan ensedeki operasyon izleri ya da baş kısmından geçirilmiş bir ameliyat sonrası izler simüle edilebilir.

3. Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmış, verici bölgedeki punch izleri kamufle edilebilir.Ayrıca saç ekimi yaptırmış sonucundan tatmin olmamış kişilerde yapılarak daha yoğun bir görünüm elde edilebilir.

4. Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Androgenetic Alopecia (genetik kellik), Alopecia Areata(saç kıran),Alopecia Universal,Alopecia Totalis gibi hastalıklar sonrası kaybedilen saçların yerine saç kökleri folikülü varmış gibi görünüm edilebilir.

5. Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması Bay-Bayan kellik sorunu yaşayan hemen hemen her yaştan herkes için uygun olan bir yöntemdir.

6. Sakal Seyrekliği olan yada sakalları hiç çıkmayan kişilerde aynı şekilde Sakal görünümü oluşturmak için Saç Simülasyonu Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulanır .

 

MikroPigmentasyon ve TrikoPigmentasyon
Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt